Generally

Pozor na jméno hry, opravdu to není Gene Rallye či Generali. Přípustná je častá varianta Gene Rally. Pamatujte na to, ne Generali, ne Gene Rallye, ale Generally či Gene Rally!

V kostce

Generally je závodní hra vytvořená Finy Hannu a Jukka Räbinä. S až šesti soupeři se utkáváte v různých vozidlech na nejrůznějších tratích. Během závodu vyměňujete pneumatiky, tankujete palivo, klepete plechy a samozřejmě i předjíždíte své soupeře. Celá hra je 3D, ačkoliv pohled na trať je statický. Pokud vás vložené tratě už omrzí, můžete stáhnout tisíce dalších z internetu nebo si vlastní vytvořit.

Generally je neuvěřitelná hra, která má ve světě spousty fanoušků, což samo o sobě svědčí o její kvalitě.

Recenze

Po spuštění hry vyberete trať (případně tratě, pokud chcete hrát šampionát) (nebo můžete nechat vybrat náhodně), závodníky (eventuálně závodníka, chcete-li jen trénovat), auta jezdců, nastavte počet kol a pokud Vás ostatní doprovodná nastavení (spotřeba benzínu, opotřebovávání pneumatik ...) nezajímají, můžete se pustit do závodění.

Hra je ozvučena sice jen symbolicky několika zvuky, ale můžete si sem libovolně další přidávat. Hudbu si sice ve hře poslechnout nemůžete, ale jde přece o závodění a ne poslouchání hudby.

Odstartováno je pomocí světel v levém horním rohu a vy se vydáváte na trať. Hra má jednoduché ovládání , používáte jen čtyři klávesy pro plyn, brzdu, zatáčení vlevo a vpravo. Každý soupeř jezdí jinak podle toho, jakou má AI (od 0 - nejhorší po 200 - nejlepší). Ten s nejvyšším má lepší vůz, zajíždí do boxů ve vhodnější dobu, lépe vybírá zatáčky apod. Jezdci počítače jedou ve stopě, kterou autor tratě určil v editoru, ve kterém můžete sami taky něco vytvořit. Nejzajímavější je soupeřit s kamarádem u jednoho počítače a přidat počítačové jezdce. Během závodu musíte dotankovávat benzín, vyměňovat opotřebované pneumatiky a opravovat poškozené auto. Zajetí k mechanikům ve správnou či špatnou chvíli může ovlivnit celý závod nebo i sezónu, a tak to vždy pečlivě zvažte. Někdy je to pěkně drsné. Pokud hrajete se soupeřem od 80ky nahoru a uděláte chybu, většinou už ji nenapravíte.

Generally je zábavná hra na mnoho a mnoho hodin zábavy a je lepší než mnoho závodních her běžně prodávaných. Proto neváhejte a stahujte. A na závěr jedna rada: Ne vždy se vyplatí hnát se od začátku dopředu!

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://generally.herni.info
Zelený mužíček
(c) Jan Zaškolný (HHPZ) 2004-2023 - e-mail: mail@janzaskolny.cz - 123ABC.cz